B – jak Broker

Broker ubezpieczeniowy to niejako „wyższa liga” sprzedaży ubezpieczeń. Jego działalność reguluje inna ustawa, trochę inne przepisy, a ciąży też na nim inna odpowiedzialność.

Broker (w przeciwieństwie do Agenta) nie reprezentuje towarzystwa ubezpieczeniowego. Działa on w interesie Klienta. Hmm… ? to trochę dziwny zapis, bo dobry Agent też działa de facto w interesie Klienta. Broker ma w obowiązku nie tylko przeprowadzenie analizy potrzeb i wybór optymalnej oferty (Agent też to robi), ale również dba o prawidłowy przebieg likwidacji Szkody, gdy już się jakieś nieszczęście przydarzy‼? Dobrzy Agenci też w tym zakresie pomagają, ale to jest „dodatek” ich działalności, a nie obowiązek.

Brokerzy tak w uproszczeniu mówiąc, dokładniej szacują ryzyka jakie mogą spotkać Klienta. Broker jest bardzo często mylony z Agentem (szczególnie Multiagentem), a dokładniej to Agent z Brokerem. „Tak, tak – ja mam brokera, który mi sprawdza różne ubezpieczenia”, słyszę czasami od swoich potencjalnych Klientów. Jednak jeżeli to jest zwykłe OC samochodu dla osoby indywidualnej to raczej mówimy/myślimy o Agencie(multi) niż o brokerze.

Ponieważ nie jestem brokerem możesz do mnie pisać (mail/msg) lub dzwonić: 508 195 570 nawet w sprawie prostego ubezpieczenia OC, albo kosztów leczenia. A możesz też sam skorzystać z linku w pierwszym komentarzu by zakupić np. ubezpieczenie dla studenta…

Zapraszam do kontaktu!

#alfabetubezpieczeniowyrudzkiego #agentpracuje #broker #ubezpieczeniarudzki #poprostuświętyspokój

Comments are closed.