A – jak Agent

#AlfabetubezpieczeniowyRudzkiego – dzisiaj odsłona pierwsza czyli litera A.

A – jak Agent.

Agent oczywiście ubezpieczeniowy, a nie żaden Bond. W powszechnym odbiorze agentem ubezpieczeniowym jest każdy człowiek, który sprzedaje ubezpieczenie. I z tego przyzwyczajenia będziemy tutaj korzystać. Mimo tego, że określenie chociaż dość potoczne, jednak jest nie do końca prawdziwe. Agentem ubezpieczeniowym jest przedsiębiorca, który ma podpisaną umowę agencyjną z zakładem ubezpieczeń i jest wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych (RAU). Rejestr ten jest prowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Agentem może też być spółka z o.o. czy S.A. To o co tak naprawdę chodzi❓

O to, że Agent może zatrudnić swoich pracowników – OFWCA (czyli tzw. „owce”) a dokładniej Osoby Fizyczne Wykonujące Czynności Agencyjne, które robią za niego całą robotę…? Inna odpowiedzialność Agenta, inna OFWCY. Inny wpis do KNF (znajdziemy go w zakładce „pracownicy Agenta”). Agent dostaje wynagrodzenie od towarzystwa ubezpieczeniowego, owca od Agenta. Warto wiedzieć, że Agenci są najczęściej MultiAgentami czyli mają umowę z kilkoma towarzystwami.

Agent, OFWCA, pośrednik – dla Klienta w sumie nie ma to większego znaczenia. Liczy się coś innego – o tym przy innych literach.

A Ty? Wiesz z kim współpracujesz? ? Bo jak chcesz ze mną to po prostu zadzwoń: +48 508 195 570

Comments are closed.